niedziela, 14 listopada 2010
Latać...coś pięknego.

Siedzę w samolocie, maszyna jadąc wolno, ustawia się na pas startowy. Chwila zatrzymania. Dostaje pozwolenie na start. Rusza. Najpierw wolno, później coraz szybcej, silniki aż dudnią, samolot pędzi po pasie startowym.

Zamykam oczy. Uwielbiam ten moment.

Maszyna odrywa się od pasu i wzbija się w góre. Widać piękną panoramę miasta, po czym wszystko staje się małe jak pudełka zapałek.

Słońce świeci mocno a na szybach samolotu widać szron.

Stewardesy wykonują swoją pracę. Zazdrosze im, one latają codziennie a ja tylko 2-4 razy w roku. Podoba mi się ich praca, ciągle w podróży, ciągle nowe kraje, ciągle w niebie...

Co takiego pięknego jest w lataniu?

Choć raz można poczuć się jak ptak i obserwować wszystko z góry. Czasami większość podróży siedzę przy oknie i obserwuję chmury...czasami jakiś samolot śmignie w oddali.

Zastanawiam się jak taka cięzka maszyna może wzbić się w powietrze i lecieć tak swobodnie, mając na pokladzie tylu pasażerów.

 

Czasami idąc, gdy widzę lecący samolot, zatrzymuję się i patrzę , zastanawiając się do jakiego kraju lecą Ci ludzie.

Tak, zazdroszczę im wtedy. Chciałabym być w górze razem z nimi i lecieć by zwiedzić nowy kraj.

Czasami katastrofy lotnicznie psują mi obraz tych maszyn, lecz staram się nie myśleć o tym, że coś może się stać. Ufam, jednak, że są bezpieczne i, że szczęśliwie dowiozą ludzi do celu.

Chciałabym kiedyś pracować choćby na lotnisku, obserwować ludzi, którzy lecą na urlop lub w sprawach biznesowych. Ogladać samoloty od środka a także gdy stoja i czekają na pasażerów.

Nie raz myślę sobie, że chciałabym mieć inna pasję,inną niż samoloty i podróże, i choć raz gdy idę ulicą, móc nie patrzeć w niebo...

 

 

 

niedziela, 07 listopada 2010
[...]

"Jeśli wybierasz się w podróż niech będzie to podróż długa
wędrowanie pozornie bez celu błądzenie po omacku
żebyś nie tylko oczami ale także dotykiem poznał szorstkość ziemi
i abyś całą skórą zmierzył się ze światem."

 

Zbigniew Herbert

 


Następna planowna podróż: Dużooo nas było... Liczniki


...How Well Do You Know Your World?


Wyświetl większą mapę