czwartek, 08 sierpnia 2013
2013-Time for Africa.

W tym roku miała być Teneryfa, jednak przeglądając oferty, coraz bardziej chciałam wrócić znów w Afrykańskie strony, wrócić do Egiptu.

Tym razem ze względu na zamieszki w Kairze, mój pobyt w Egipcie w większości ograniczył się do hotelowych atrakcji, a szkoda, chciałam przypomnieć sobie jak wyglądają piramidy i Sfinks na żywo.

Jednak i tym razem również zobaczyłam coś nowego. Byłam w Hurghadzie, na quadach w wiosce Beduinów i na wyspie Giftun, zwanej także Paradise.

 

Po ostatnim pobycie w Sharm el Sheik, chciałam teraz porównać życie w tym turystycznym mieście do życia w Hurghadzie. Jednak to drugie miasto, zamieszkują Egipcjaninie, jest ich tam pełno, miasto jest brudne i hałaśliwe, ale bardziej realne niż czysty i sztuczny Sharm el Sheik. Zależy kto co lubi.


 Hurghada

 

Przylecieliśmy ok. godz 21 i już o 22 meldowaliśmy się w hotelu. Hotel Titanic Palace spełniał wszystkie oczekiwania osoby wybierającej się na wczasy. Baseny, bary, restauracje, plaża, rafy, aqua park, miał wszystko co potrzeba.

 

Egipt zachwycił mnie ponownie, to co najpiękniejsze nadal tam jest-rafy. Tym razem chcialam spróbować z butlą, ale źle mi się oddychało pod wodą i zrezygnowałam, został snorkeling.

 

Jedzenie było o wiele lepsze niż gdy ostatnim razem byłam w tym kraju, wszystko zależy od standardu hotelu, jeśli chodzi o Egipt to najlepiej od 4,5 w górę, inaczej możecie się troche rozczarować, bo oczywiście gwiazdki Afrykańskie nie są równe gwiazdką Europejskim.

 

Ze względu na zamieszki, Egipcjaninie byli jeszcze bardziej natrętni i jeszcze bardziej chcieli wyłudzić pieniądze i wcisnąć coś małowartościowego za x3 cenę.

 

Wybraliśmy 3godzinne quady po pustyni, jechało się ok.1h do wioski Beduinów, tam herbatka, szisza dla chętnych, przejazd na więlbłądzie i znów 1h powrót.

 

***

 

Całodniowy rejs statkiem na wyspę Giftun. Wyspa nie tyle ładna

co kolor wody zabijał, cudowny.


 To nie pierwszy ani nie ostatni mój wyjazd do Egiptu wiem to na pewno:)

 

 A teraz zostało odliczanie do Maroka! 19dni!

 

Ocena kraju:

8/10

12:08, patilove89 , Egipt
Link Komentarze (1) »
Następna planowna podróż: Dużooo nas było... Liczniki


...How Well Do You Know Your World?


Wyświetl większą mapę