wtorek, 18 sierpnia 2015
Bo Punta Cana zachwyca zawsze...

Powrót do raju cieszył mnie tak jak za pierwszym razem. Podekscytowana wsiadłam do air france i wyruszyłam w podróż za ocean. Długi lot przypomniał mi o tym, że tam gdzie lecę jest egzotyka.
Buch żaru i wilgoci jaki poczułam wychodząc z lotniska przypomniał mi jak 4 lata temu stanęłam pierwszy raz na tej ziemi i już w tedy wiedziałam, że to kraj do którego się wraca, mało tego to kraj który się uwielbia.

DSCN1670
Szum oceanu, cieplutka woda, koksowe plamy i bezchmurne niebo towarzyszyło nam przez 7 dni.
Temperatura nie zmieniała się i codziennie było po 30st. W lipcu ponoć nie jeździ się na Karaiby bo pora deszczowa, bo za gorąco i bo wilgotność. Z tych trzeba punktów zgodzę się na ten ostatni.
Szczególnie odczuwalna była w pierwszy dzień, gdzie wychodząc na zewnątrz po prysznicu po 5 minutach byłam cała mokra. Po 2 dniach można się było przezwyczaić. Nie mogłam się jednak przezyczaić do zmiany czasu co jest dla mnie katorgą jeśli chodzi o wyjazdy na zachód. 6h różnicy czasowej daje się odzuć już o godzinie 20 gdzie po kolacji, jedynie o czym marzysz jest pójście spać.
Wspomnienia z pobytu w 2011 przewijały się jak w kalejdoskopie, na nową sięgałam pamięcią do dnia gdzie pierwszy raz ujrzałam tą niebiańską (jak dla mnie) plażę.

eass
Ja wiem, że były Malediwy, była Kuba, były prawie wszystkie Europejskie destynacje, jednak Dominikana ma to coś, to właśnie tu łapiesz bakcyla i po powrocie możesz śmiało stwierdzić, że chcesz więcej, ba! wpadłeś i jesteś uzależniony!
Wróciłam na Saonę, kąpałam się w basenie Karaibów, łowiłam rozgwiazdy, jadłam Langustę i pijłam kokosa, leżąc na najpiękniejszej plaży.
I choć mniej podróżowałam niż w tedy, odpoczęłam. Odpoczełam od wszystkiego co zostało w kraju.
To jeszcze nie koniec, dalej będę jeździć i zwiedzać świat, ale w moim sercu na pierwszym miejscu jest Dominikana, właśnie tam gdzie dopadł mnie ten bakcyl.

 

Następna planowna podróż: Dużooo nas było... Liczniki


...How Well Do You Know Your World?


Wyświetl większą mapę