wtorek, 20 lipca 2010
Węgry

Węgry - Kraj aquaparków i kąpielisk

 

 

Trzeci punkt wycieczki z M. to Węgry a dokładniej Budapeszt. Końcówka Grudnia 2008, tutaj mamy spędzić Sylwestra.


Budapeszt jest bardzo fajnym miastem coś w stylu Wiednia, dużo budowli i zabytków do zwiedzania. Byliśmy tutaj 2 dni, w dzień zwiedzaliśmy a wieczorem mieliśmy jechać na miasto witać nowy rok.

Zakwaterowani byłiśmy w internacie, po tanich kosztach, w końcu wycieczka kosztowała ok.500zl to nie dużo jak za 2 noce w Budapeszcie i 1 noc w Wiedniu.

Budapeszt choć zimny, wydawał się uroczy, prawie tak uroczy jak Wiedeń.


 

Szkoda tylko , że było tak zimno, nie pozwoliło mi to cieszyć się zwiedzaniem choć mimo wszystko podobało mi sie w Węgierskiej stolicy.

 

Na placu , na którym spędzaliśmy sylwester był jarmark z pamiątkami i jedzeniem, obok wielkie centrum handlowe w którym zakupiłam tą ową czapuchnę, którą mam na sobie, ponieważ uszy mi zamarzały.

 

Gdy nadszedl wieczór, zaczełam szykować się na Sylwestra. Nie był to bal, raczej przywitanie Nowego Roku na dworze, wśród ludzi z całego świata. Czy wolałabym bal? Może i tak ciepło, jedzonko, ale raz na kiedy trzeba spędzić ten piękny dzień nieco inaczej, wyjątkowo, taki wyjątkowy Sylwester był właśnie w Budapeszcie.

Wieczorem ruszyliśmy powitać nowy rok, była masa ludzi. Poznaliśmy już trochę osób więc mielismy dobrą ekipę.

Szampan rozgrzał nas trochę i nie czuć już było tego zimna, choć nosek w dalszym, stopniu był czerwony:)

Tak właśnie witaliśmy Nowy Rok, byłam zadowolona z tego wyjazdu.

Następnego dnia...

Fajnym punktem wycieczki na Węgrzech był basen termalny. Na dworze zimno, śnieg pada a ja musiałam wyjść na dwór w stroju kąpielowym, żeby dojść do basenu, tam woda gorąca aż parowało, ręcznik zaostawiony na dworze prawie zamarzal. Fajna sprawa. Niestety nie mam zdjęć z basenu.

***


***

 

 

 

 


Moja Ocena Kraju: 5/10


00:13, patilove89 , Węgry
Link Dodaj komentarz »
Następna planowna podróż: Dużooo nas było... Liczniki


...How Well Do You Know Your World?


Wyświetl większą mapę